نورومارکتینگ در فضای فیزیکی

کاربرد بازاریابی عصبی در حوزه های مختلف بازاریابی

 

1.بازاریابی عصبی در تحقیقات بازار

تحقیقات بازار ، پایه و اساس بازاریابی می باشد . برای شروع بازاریابی و یا حتی تولید هر محصولی باید در مورد علایق و توان خرید بازار هدف خود اطلاعاتی در دست داشته باشیم .

امروزه بسیاری از مشتریان قبل از خرید بر  گونه هایی متفاوت به تحقیق پرداخته و در مورد محصول خود اطلاعات کسب می نمایند .

این که چگونه نمونه های خود را انتخاب کرده و یا طراحی سوال های شما  برای گرفتن بهترین و درست ترین  جواب چگونه باشد، نیاز به طراحی درست سوالات و استفاده از کلماتی دارد که بازار هدف شما به آن به راحتی و بدون حالت دفاعی پاسخگو باشد.

پس اگر می خواهید هزینه های تحقیقات خود را چندین برابر کاهش داده و به مطلوب ترین نتیجه دست پیدا کنید بهترین روش برای شما استفاده از علم عصب شناسی در تحقیقات بازار می باشد .

2.بازاریابی عصبی در قیمت گذاری

یکی از مهم ترین عوامل موثر بر فروش کالا در فضای رقابتی ، بازار بهره گیری از سیاست های قیمت گذاری مناسب می باشد. دانش آن که قیمت معرفی گردد که بالاترین تاثیر گذاری مثبت را بر مشتری شما داشته باشد . بخشی از  ارزش آفرینی نورومارکتینگ در حوزه بازاریابی محسوب می شود .

3.بازاریابی عصبی در چیدمان مراکز تجاری ، اداری و فروشگاه ها 

اولین نکته ای که هر مشتری را برای خرید حضوری  جذب می کند ، چیدمان و طراحی فروشگاه و یا یک مرکز تجاری می باشد . همین طور بر اساس تحقیقات اتمام شده شانس عقد قرار داد در محیط های اداری  با چیدمان مناسب بسیار بالاتر از انواع دیگر آن می باشد . جالب توجه است که حضور کارمندان و رضایت شغلی در این مکان ها نیز بسیار بالاتر می باشد .

4.بازاریابی عصبی در طراحی محصول و بسته بندی

بعد از ورود مشتریان به فروشگاه ها به منظور خرید ، دومین نکته جالب توجه بسته بندی محصولات می باشد که می تواند توان دفاعی افراد را شکسته و ذهن آن ها را برای خرید آماده سازد . در تحقیقات انجام شده توسط کمپانی مکنزی  بسته بندی دومین نکته مهم جهت تصمیم گیری مشتری جهت خرید محصول شما می باشد .

5.بازاریابی عصبی در تبلیغات محیطی

این روزها بعد از تبلیغات تلویزیونی بالاترین هزینه تبلیغاتی مختص تبلیغات محیطی می باشد اما تاثیرگذاری آن بسته به چگونگی طراحی و دیده شدن و اتقال مفهوم به مشتری می باشد . بازاریابی عصب پایه با روش های گوناگون می تواند تضمین بدهد  با تغیرات طراحی تبلیغات شما و یا ساخت آن تاثیرگذاری آن را بر ذهن مشتری چندین برابر کرده و بر روند کسب و کار شما را  در ذهن مشتری هک می کند .